IІІ регіональна науково-дослідницька конференція «Фізика та астрономія очима сучасної молоді»

31 жовтня 2019 року на базі Краматорського коледжу технологій та дизайну відбулося засідання регіонального методичного об’єднання викладачів фізики та астрономії ЗФПО Краматорсько-Слов’янського регіону.

Під час засідання була проведена ІІІ регіональна науково-дослідницька конференція серед викладачів та студентської молоді ЗФПО Краматорсько-Слов’янського регіону «Фізика та астрономія очима сучасної молоді».

З вітальним словом до викладачів та студентів звернулася директор Краматорського коледжу технологій та дизайну Малюкова Вікторія Геннадіївна, розповіла про технікум, його історію та плани на майбутнє, побажала плідної праці. До неї приєдналася голова РМО Балабаєва Ольга Олександрівна зі словами натхнення та побажанням не зупинятися на досягнутому.

Ініціативна молодь продемонструвала свої наукові досягнення. Доповіді охоплювали різні теми з фізики та астрономії.

Відкрила конференцію студентка Краматорського коледжу технологій та дизайну Румянцева Катерина з доповіддю «Технології природи», в якій згадала і про реактивний рух, і про звукові хвилі та ехолокацію (керівник Сергєєва Л.М.).

Про непросте життя та працю космонавтів на орбіті розповів студент Машинобудівного коледжу ДДМА Богонос В`ячеслав (керівник Білих О.В.).

Про загадковий супутник Сатурна Енцелад та його надзвичайні характеристики розповідали Гарбовська Дар’я, Яковлев Даниїл – студенти ДВНЗ «Слов’янський коледж транспортної інфраструктури» (керівники Гейченко Г.М., Катасонов І.І.), а про історію вимірювань сонячної постійної доповідав студент ВСП «Костянтинівський коледж ЛНАУ» Корнюшенко Руслан (керівник Мірошніченко Г.І.).

Як пов’язані наукові досягнення фізики та глобальні проблеми екології? На ці та інші питання у своєму проєкті шукали відповіді студенти Дружківського технікуму ДДМА Хлинін Антон та Стась Олександр під керівництвом викладача Коваленко Т.І.

Своїми доробками в області використання альтернативних джерел енергії у житті людства поділилися студенти Краматорського коледжу ДонНУЕТ ім. Михайла Туган-Барановського Гаврилін Кирил, Резниченко Данил (керівник Духіна Л.О.)

Про природу електромагнітних хвиль, їх властивості та застосування в природі та техніці розповідала студентка Слов’янського енергобудівного технікуму Євсєєва Крістіна (керівник Коростельова В.Б.)

Сучасна теорія будови і взаємодії елементарних частинок, яка дозволяє передбачити властивості тисяч процесів світу елементарних частинок зацікавила студента Машинобудівного коледжу ДДМА Кібітова Артема (керівник Білих О.В.)

Що таке «кульова блискавка»? Що відомо про її природу? Як себе вести при зустрічі з нею? На ці питання знайшов відповідь Єланський Василь – студент Селидівського гірничого технікуму (керівник Филь О.В.).

Всі учасники конференції отримали сертифікати за участь. А головне, отримали багато позитивних емоцій та гарно провели час в колі нових друзів.

На засіданні РМО викладачів фізики та астрономії обговорювалося і питання розв’язання фізичних задач, як дієвий засіб формування предметних і ключових компетентностей студентів з фізики. А також викладачі ділилися своїми враженнями щодо формування життєвих компетентностей у студентів на заняттях фізики.

Бажаємо всім студентам успіхів в навчанні, а викладачам творчих здобутків та натхнення!

Голова регіонального методичного об’єднання Балабаєва О.О.

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...