Історія бібліотеки  Машинобудівного коледжу  тісно переплітається з історією навчального закладу.                                                                                                                

 1 вересня 1937 розпочали навчання перші 5 груп  студентів. Ще не було достатньо обладнаних кабінетів, лабораторій,але вже було відкрито бібліотеку Машинобудівного технікуму.

Першим завідувачем  бібліотеки  була Панченко Олександра Сергіївна. Книжковий фонд  нараховував 3000 примірників. Підручники були отримані з бібліотек учбових закладів і підприємств міста Ленінграду.                                                                                                                                 Перший випуск фахівців співпав з початком Другої світової війни на території Украї- ни. У жовтні 1941 року  технікум  евакуйовано до міста Орськ.  

Під час окупації    будівля технікуму була частково зруйнована і загублена частина фонду бібліотеки.      

Після визволення Краматорська від німецько-фашистських загарбників у вересні 1943 року почалася відбудова міста, заводів, навчальних закладів . Одразу було оголошено   прийом студентів. Бібліотекарі по крихтам збирали підручники для  бібліотеки.  Література надходила з різних джерел: художня – з міського НКВС, учбова – із Харківського механіко- механічного   інституту, Московського зварювального та Кудинівського  машинобудівного  технікумів. 

Згідно з записом інвентарної книги    №2, у 1944 році, література також надходила з крамниць міста – культторгів.  А у 1945  студенти технікуму  зробили подарунок бібліотеці – збірку творів  Стівенсона Р. Д.  у 2 томах 1901року  і  7-томник творів Станюковича К. М. 1907 року видання . Від  Головного  управління навчальними закладами надійшло 24 бандеролі з підручниками.  

Фонд бібліотеки використовувався максимально ефективно: при необхідності  книги передавали в інші організації. Так ,  наприклад,  24.09.1951 заводу ім. Куйбишева було передано підручники «Алгебра»  .    

      З другої половини 80-х років, а особливо після отримання Україною статусу незалежної держави, книжковий фонд бібліотеки почав якісно і кількісно змінюватись. 

З 1997 року Машинобудівний технікум став підрозділом ДДМА і ми отримали можливість користуватися навчальною літературою бібліотеки академії.

В останнє десятиріччя бібліотека поповнилась новими виданнями, що об’єктивно відображали історичне минуле українського народу, його культуру і духовне відродження.                                                                                                                          

 Сьогодні наш фонд нараховує більше 80 тисяч примірників: підручники, довідкова, художня література тощо.

З вдячністю бібліотекарі приймають в дар книги від  авторів, випускників і викладачів  коледжу:  Єськова  А. Л., Бабкіна В.А., Олійник О.В. та інших.

Відповідно до сучасних вимог, бібліотека має 3 комп`ютери з доступом до мережі Інтернет.                                                                                                                               

  У світлій і просторій читальній залі завжди людно . Читачі мають можливість  попрацювати з підручниками, ознайомитись з різноманітними книжковими виставка-  ми, пограти в шашки та шахи, взяти участь у  масових заходах.

Протягом навчального року  співробітники бібліотеки проводять традиційні бібліотечні уроки, виховні години,  зустрічі  з цікавими людьми , що знаходить відображення на сайті коледжу.

     

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...