Х Всеукраїнська олімпіада з української мови серед студентів закладів фахової передвищої освіти

20 січня 2020 року, напередодні Міжнародного дня рідної мови, на базі Лиманського медичного коледжу Донецького національного медичного університету відбувся ІІ (обласний) етап ювілейної Х Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів закладів фахової передвищої освіти, у якому взяли участь студенти з 23 навчальних закладів Донецької області.

Переможців І етапу та їх викладачів у цей день радо вітали студенти-медики та педагогічний колектив. Вони підготували теплу та цікаву зустріч. До початку змагань гості мали можливість ознайомитися з виставкою «Наші таланти», на якій були представлені картини, вишивки та саморобки, виготовлені в різноманітних техніках дівчатами та хлопцями ЛМК ДНМУ.

А для того, щоб гості трішки занурилися в минуле і відчули дух старовини, господарі створили дві фотозони, стилізовані під народний побут.

Неочікуваним сюрпризом для учасників став невеличкий квест, у кінці якого всі  отримали солодощі.

Урочистий захід з нагоди відкриття обласного етапу відкрився літературно-музичною композицією, присвяченою рідній мові. Любити, шанувати, берегти найцінніший скарб народу – його мову, закликали зворушливі рядки поезії «Українська мова» Володимира Самійленка.

З привітальними словами до присутніх звернулися виконуюча обов’язки директора Лиманського медичного коледжу ДНМУ В.Н. Чех, проректор з науково-педагогічної роботи Донецького національного медичного університету, професор О.Є.Чернишова, голова обласного та регіонального методичних об’єднань викладачів української мови та літератури  О.М. Савченко. У виступах педагоги наголосили, що всі учасники олімпіади – уже переможці, адже вони стали кращими знавцями мови у своїх закладах, і побажали їм наснаги, зосередженості та уваги під час виконання завдань.

У рамках заходу також відбулося засідання методичного об’єднання викладачів української мови та літератури ЗФПО Донецької області, програма якого вирізнялася змістовністю та насиченістю. Викладачі взяли участь у круглому столі з теми «Компетентісний підхід у системі підготовки фахівців при викладанні української філології». З цікавою доповіддю на тему «Лінгвоісторіографічний аспект дослідження мови як системи в європейському генетичному мовознавстві» виступила кандидат філологічних наук, викладач ВСП НАУ Слов’янського коледжу Національного авіаційного університету Святченко В.В.. Методист, викладач Слов’янського хіміко-механічного технікуму Васильківська Н.Г. розповіла про зміни до Інструкції з діловодства. Голова методичного об’єднання Савченко О.М. презентувала «Збірник завдань для підготовки до олімпіад та конкурсів з української мови» (укладачі: Савченко О.М., Сайфуліна О.С., Шевченко Д.А.), який є результатом спільної праці викладачів української філології області.

Студенти ІV курсу спеціальності 223 Медсестринство під керівництвом викладачів професійної та практичної підготовки Давіденка І.М. та Фроленко Н.П. підготували та показали майстер- клас з надання домедичної допомоги при невідкладних станах (судомах, епілептичних нападах, потраплянні стороннього тіла у дихальні шляхи, зупинці серця, травмах).

Після перевірки письмових робіт журі визначило переможців обласного етапу Х Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ЗФПО Донецької області. І місцеІбрагімова Поліна (ДВНЗ «Слов’янський коледж транспортної інфраструктури»), ІІ місцеЛитвиненко Олександра (Маріупольський коледж ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет»),  ІІІ місцеКолесник Марія (Селидівський гірничий технікум) та Осипов Данило (ДВНЗ «Бахмутський коледж транспортної інфраструктури»). Вітаємо переможців! Ібрагімовій Поліні бажаємо успіхів і натхнення гідно представити Донеччину на Всеукраїнському (завершальному) етапі олімпіади, який проходитиме на базі Харківського державного автотранспортного коледжу у квітні 2020 року.

           Адміністрація коледжу, організатори олімпіади вдячні всім учасникам та їх наставникам,  педагогічному колективу та студентській спільноті Лиманського медичного коледжу ДНМУ за створення атмосфери справжнього свята рідної мови.

Українська мова

Лагідна, святкова,
Будеш ти з народом завжди навіки!
Тож шануймо мову,
Бережімо мову,
Що дали навіки нам батьки!

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...