Рада директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Донецької області

08 листопада 2017 року на базі Слов’янського хіміко-механічного технікуму відбулось засідання Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Донецької області, участь в якому взяли керівники коледжів і технікумів, а також запрошені гості: заступник директора департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації, начальник управління фахової освіти, національного виховання та європейської інтеграції Макаренко О.П.; головний спеціаліст сектору з питань науки та вищої освіти департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Чекаліна В.П.; директор Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти Власов В.В.; голова Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Заморська Т.М.

З вітальним словом виступив директор технікуму Котляров О.В. Він розповів про історію навчального закладу, проблеми та перспективи розвитку. Студенти і викладачі спеціальності «Фармація» презентували свою спеціальність.

Під час засідання було обговорено велику кількість важливих питань, зокрема, аналіз ситуації щодо заборгованості навчальних закладів за енергоносії та по зарплаті; про фінансове забезпечення державних ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації з 01 січня 2018 року та необхідність ухвалення законопроекту №6506 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо фінансування департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації)»; про діяльність громадської організації «Всеукраїнська Асоціація працівників вищих навчальних закладів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації»; про атестацію педагогічних працівників в 2017-2018 н. р. тощо.

Найбільш жваве обговорення та занепокоєння викликало питання запровадження ДПА у формі ЗНО з дисципліни «Українська мова» для студентів ІІ курсів коледжів і технікумів, адже існує ряд об’єктивних факторів і протиріч, які доводять, що запровадження ЗНО в 2018 році доцільно відтермінувати та переглянути.

Не зважаючи на те, що засідання пройшло динамічно й емоційно, існує велика кількість питань, на які поки що не було знайдено відповіді. Отже, найближчим часом будуть заплановані та проведені консультації та наради щодо важливих питань життєдіяльності навчальних закладів, з залученням спеціалістів, представників керівних органів, профспілки тощо.

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...