«Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття»

23-26 листопада 2017 року на базі дитячого оздоровчого центру «Перлина Донеччини» (м. Святогірськ) пройшла десята, ювілейна, історико-краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». Ця конференція проводиться регулярно, починаючи з 2004 року, і за час свого існування пройшла шлях від суто регіональної учнівської до всеукраїнської за участю не лише учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а й студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації. Але в цьому році конференція вийшла на новий рівень, отримавши статус Всеукраїнської з міжнародною участю.

У роботі даного заходу брали участь учні та студенти, зокрема, з Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Чернігівської, Запорізької областей. Були прислані роботи студентами з Білорусії, Грузії, Німеччини та Швейцарії. Особисто взяли участь у конференції студенти Базельського університету (Швейцарія).

З доповіддю, яка була присвячена історії становлення та розвитку Машинобудівного коледжу в системі підготовки трудових кадрів м. Краматорська, на конференції виступив студент третього курсу спеціальності «Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд» – Редько Сергій.

Участь у роботі конференції справила на нього незабутнє враження, про що він повідомив особисто:

«25-го листопада в місті Святогірськ пройшла десята, ювілейна історична конференція, в якій брали участь як представники навчальних закладів України, так і учасники з близького та далекого зарубіжжя. Особливо тепло були прийняті гості зі Швейцарії, які особисто для нас стали найбільш дружніми. Кожен, хто брав участь в цій конференції, отримали незабутні враження від усього, що відбувалося в нашому таборі. Для когось це був перший досвід наукового дослідження, перші хвилюючі хвилини перед виступом і перший захист своєї роботи перед аудиторією, а хтось відчував себе досить спокійно і впевнено. Але як би там не було, я впевнений, все, що відбувалося в стінах “Перлини Донеччини” надовго залишить світлий відбиток у пам’яті кожного, хто був причетний до проведення даного заходу».

За підсумками конференції Редько Сергій отримав сертифікат учасника, а тези його виступу надруковані у збірнику краєзнавчих дослідницьких робіт.

Редько Сергій із заступником директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, членом Президії Правління Національної спілки краєзнавців України Омельченком Дмитром Григоровичем.

Студенти коледжу Грищенко Олександр (другій зліва) та Редько Сергій (перший справа) з делегацію зі Швейцарії. На конференції з доповіддю виступала аспірант Базельського університету Софія Полєк (перша зліва).

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...