Про засідання регіонального методичного об’єднання викладачів математики Краматорсько-Слов’янського регіону Донецької області

09.11.2017 р. на базі ВП «Костянтинівський технікум ЛНАУ» відбулося засідання учасників регіонального методичного об’єднання викладачів математики Краматорсько-Слов’янського регіону Донецької області, яке передбачало реалізацію значного обсягу робочого плану.

Директор ВП «Костянтинівський технікум ЛНАУ»  Воронцова О.М. привітала учасників методичного об’єднання та коротко ознайомила з історією та напрямками діяльності навчального закладу.

Початок засідання носив організаційно – інструктивний  характер.  Голова РМО викладачів математики Чернова Л.І.  ознайомила присутніх з завданнями та напрямками роботи РМО на 2017-2018 н.р., з Положенням про Всеукраїнську олімпіаду з математики серед студентів ВНЗ І-ІІ р.а. України та з особливостями проведення ДПА з математики в поточному навчальному році. Далі учасники засідання плідно  обговорили питання щодо місця та умов проведення  І і ІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з математики у 2017-2018 н. р., а також окремі організаційні питання майбутньої співпраці.

Наступним блоком в реалізації плану засідання була проведена науково-практична конференція «Сучасні педагогічні технології та інноваційні методики навчання при викладанні математики». З метою обміну досвідом учасники конференції продемонстрували результати особистої професійної діяльності, свої знання та вміння щодо реалізації актуальних освітніх завдань, спрямованих на активізацію пізнавальної діяльності студентів, формування у них різних життєвих компетентностей, оптимізацію контролю знань і вмінь шляхом впровадження ефективних сучасних інформаційних технологій та інноваційних методів і прийомів навчання.

Викладач ВП «СТЛНАУ»  Києнко О.А. виступила з доповіддю «Активізація пізнавальної діяльності студентів в процесі вивчення математики або як захопитись розв’язанням математичної задачі». Доповідач представила цікавий матеріал щодо підбору нестандартних завдань і задач для занять з різних тем математики. Довела ефективність їх використання для розвитку розумової діяльності і формуванню логічного мислення у студентів.

Викладач СЕБТ Новомлинська Д.С. у своїй доповіді зазначила, що процес інформатизації освіти включає використання можливостей нових інформаційних технологій для реалізації ідей розвиваючої освіти. Доповідач поділилася досвідом використання елементів дистанційного навчання, продемонструвала як працює технологія Web-квест  на прикладі теми «Вектори».

Викладач СКТІ Філатов В.Є. поділився з присутніми досвідом застосування комп’ютерних технологій для активізації пізнавальної  діяльності та здійснення контролю знань студентів. Філатов В.С. продемонстрував наявність особисто створених комп’ютерних тестів з тем вищої математики, запропонував відвідати свій персональний сайт, де можна знайти багато корисного матеріалу для роботи.

Крім безпосередніх питань викладання математики, були обговорені принципи національно – патріотичного виховання молоді України та шляхи їх реалізації на заняттях математики. В рамках здійснення третього блоку засідання  викладач математики ВП «КТ ЛНАУ» Мірошніченко Ганна Івінівна та студенти її групи АС-11 продемонстрували відкритий виховний захід «Україна – це я! Україна – це ти!».

Студенти донесли до гостей закладу чудові слова про Україну, які лунали душевно і щиро, продемонстрували відеоролики про святе на рідній землі, розповіли притчу про державну символіку, згадали дорогі серцю українця образи, серед яких образ матері викликав у багатьох чисті сльози щастя. Зуміли показати тісний зв’язок  математики з сучасними процесами в державі, назвали прізвища українських математиків, які зробили великий внесок у її розвиток.  Кульмінацією заходу і всього засідання стала пісня від студентів групи АС-11 про славну, незалежну неньку Україну, яку підхопили присутні викладачі.

В цілому атмосфера засідання була насичена яскравими емоціями та позитивними враженнями, що сприяло плідній роботі колег, конструктивному діалогу між педагогами. Викладачі отримали велике моральне задоволення від спілкування один з одним, а від ВП «КТЛНАУ» –  подарунки та методичний матеріал даного засідання. 

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...