Засідання Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації

01 червня 2018 року о 1000 на базі Машинобудівного коледжу Донбаської державної машинобудівної академії відбулось засідання Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Донецької області, в роботі якого взяли участь Тарасов В.Є., завідувач сектору з питань науки та вищої освіти департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації; Заморська Т.М., в. о. голови  Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, а також директори навчальних закладів.

Голова Ради директорів Макуха Олексій Миколайович ознайомив присутніх з інформацією, яку було розглянуто на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти (м. Київ) «Про стан законодавчого забезпечення функціонування та розвитку закладів фахової передвищої освіти (що за установчими документами мають статус вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації)», учасником якого він був. Всі присутні відзначили, що стан законодавчого забезпечення функціонування технікумів, коледжів та прирівняних до них училищ, характеризується високою напруженістю та потребує негайного нормативно-правового врегулювання.

Також на засіданні було розглянуто проект Закону України № 8321 «Про фахову передвищу освіту» та внесено пропозиції щодо узгодження редакції статей законопроектів «Про фахову передвищу освіту», зокрема питання кваліфікації випускників фахової передвищої освіти, назв закладів освіти, їх структуру та інші ключові питання Закону. Учасники наради ознайомилися з інформацію щодо видатків для забезпечення функціонування технікумів та коледжів, що мають статус юридичних осіб та структурних підрозділів ВНЗ ІІІ-ІV р. акр.

Директор Слов’янського хіміко-механічного технікуму Котляров О.В., який брав участь у Всеукраїнській нараді Спілки голів обласних Рад (Львівський Будинок Вчених), розповів про актуальні питання, що хвилюють освітянську спільноту: фінансування закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації, аналіз проведення Державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, особливості вступної кампанії 2018 року та ін.

За результатами обговорення перелічених інструктивних документів було ухвалено рішення звернутися до Громадської організації «Всеукраїнська асоціація працівників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації» з пропозиціями щодо проекту Закону України № 8321 та № 8321-1; підтримати петицію “Щодо розгляду та прийняття проекту Закону України №8321 «Про фахову передвищу освіту».

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...