Бібліотека – Куточок психолога

Чотири типи відношення до життя

На думку більшості психологів, щоб не відбувалось з нами в житті, є чотири основні типи поведінки. Детальніше про всі стратегії :

 1. Змінювати.Якщо не знаєш як – вчишся.

  2. Приймати. Якщо змінити не хочеш/не можливо – приходиться приймати. Треба змиритись з обставинами. Замість того, щоб перейматись власною помилкою, скажіть собі : як цікаво вийшло. 

  3. Дратуватись. Це злість від неспроможності щось змінити. Це активно-агресивний спосіб бездіяльності. 

  4. Нити/скраржитись. Перетворення в жертву, що сподівається, що знайдеться хтось, хто допоможе. Це пасивно-агресивний спосіб бездіяльності.

  Як варіант можна ще попросити когось про допомогу якщо не можеш сам. Але це може бути як частина зміни життєвих обставин, а може бути частиною прийняття власного безсилля. При нитті допомоги не просять, її вимагають як належне, чекають коли запропонують. На етапі роздратування людина просить допомоги але прийняти її не може. 

  Зміна і прийняття – це зрілі стратегії. Дратування і скарги – з «прикордонного» арсеналу. Загалом, і те, і інше ми можемо використовувати. 

  Питання стоїть лише в тому, що переважає. 

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...