Бібліотека – Цікаві факти про бібліотеки і книги

Найкрасивіші бібліотеки світу: пять must-visit

Сюди варто приїхати не тільки заради книг – самі будівлі розкажуть вам чимало про історію і просто приголомшать красою.

Красиві бібліотеки світу – бібліотека монастиря святого Галла, Санкт-Галлен, Швейцарія

Рік заснування: заснував бібліотеку перший абат монастиря святий Отмар на початку VIII століття.

Найдавніша бібліотека у Швейцарії розташована в місті Санкт-Галлен, вона вважається однією з найперших і найважливіших монастирських бібліотек у всьому світі.

Ще б пак, бібліотека запропонує вам 160 тис. томів, серед яких 2100 рукописів VIII-XVст., 1650 інкунабул, тобто книг, надрукованих до 1500 року. У стінах бібліотеки монастиря святого Галла – ціла історія століть.

Відвідувачі без проблем можуть почитати будь-яку книгу в бібліотеці. Тільки книги, видані до 1900 року, видаються у спеціальному читальному залі.

Ті, хто цікавляться мистецтвом, обов’язково затримайтеся довше в Головному залі бібліотеки, він є яскравим прикладом оформлення у стилі рококо.

Чим цікава. У бібліотеці монастиря святого Галла зберігається німецький манускрип “Пісні про Нібелунгів” – найвідоміший епічний твір людства. Написав його невідомий автор у XII-XIII столітті.

Відгуки мандрівників. Якщо треба описати одним словом відвідання бібліотеки, це буде – захопливо, – пише на емоціях швейцарець під ніком Christine_Carlos. – Тут знання 10-ти століть, 1000-літні книги доступні для загального користування. Якщо ви розумієте німецьку мову, візьміть о 14:00 екскурсію, це дасть змогу дізнатися історію бібліотеки, багато цікавих фактів. Єдине, що не радує, – всередині не можна фотографувати”.

Корисні посилання: офіційний сайт бібліотеки – http://www.stiftsbibliothek.ch/

Віртуальна бібліотека монастиря святого Галла, де оцифровані важливі манускрипти. 

Бібліотека монастиря Святого Галла в Швейцарії 

Красиві бібліотеки світу – бібліотека Гейзеля, США

Рік заснування: 1970.

Бібліотека Гейзеля – головна бібліотека Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Одразу після відкриття, вона стала символом університету. На емблемі навчального закладу навіть є зображення бібліотеки. Будівля названа на честь Одрі та Теодора Сьюз Гейзеля – відомих письменників. Саме вони внесли чималий вклад у розвиток бібліотечного фонду.

Бібліотека Гейзеля має досить неординарну зовнішню форму: чи то вона схожа на крону дерева, чи то нагадує гігантський ліхтар.

Бібліотека приховує чимало легенд, одна з них стверджує, що під час спорудження будівлі архітектори не розрахували вагу книг, що наповнюватимуть бібліотечні фонди.

Тому, щоб уникнути обвалу, третій поверх бібліотеки залишається порожнім. Однак насправді, за початковим задумом, тут мав бути евакуаційний вихід та вільний хол.

Чим цікава. Справжньою родзинкою сучасного мистецтва вважаються вхідні двері бібліотеки, дизайнером яких став художник Джон Балдессарі.

Зверху на дверях написано: “Читай/Пиши/Думай/Мрій”. Скло у дверях – різних кольорів. З обох боків біля вхідних дверей на склі розташовані фотографії студентів у повен зріст на стосах книг, що нагадує давньогрецькі колони на п’єдесталах.

Відгуки мандрівників. “Ця пам’ятна архітектура, однозначно,must-visit для кожного, хто побував у Каліфорнійському університеті Сан Дієго, – розповідає на форумі американка під ніком Esther Y. – 8-ий поверх – надзвичайно тихе місце, звідси відкривається чудовий краєвид на кампус, і саме тут ідеальне місце для сконцентрованого навчання. Тут настільки тихо, що може бути страшно відкривати замок вашого рюкзака”.

Красиві бібліотеки світу – бібліотека Трініті-коледжу, Ірландія

 Рік заснування: перші роки XVIII століття

Студенти, які прагнуть отримувати знання 24 години на добу, мабуть, готові оселитися в цій бібліотеці Трініті-коледжу в Дубліні. Вона входить до п’ятірки найкращих бібліотечних фондів університетів усього світу. Фонд найкрасивішої бібліотеки світу – це 4 мільйони томів, серед яких є дуже рідкісні книги, наприклад, рукописне Євангеліє.

Чим цікава. В бібліотеці зберігається Келлська Книга – середньовічний ірландський рукопис чотирьох Євангелій. Книга прикрашена мініатюрами та написана латинською мовою.

Творці Келлської Книги – ченці з острова Іон, що в Шотландії. Після того, як на острів напали вікінги 806 року, священнослужителі втекли в Келлс, графство Міт.

Відгуки мандрівників. “Бібліотека Трініті-коледжу, безперечно, варта відвідування, – розповідає на tripadvisor мандрівниця з Канади під ніком Juanita A. – Варто відвідати, щоб подивитися на Келлське Євангеліє, так само, як на стіни й цілі стелажі-стіни старих книг. Ви можете заплатити за тур, який дуже цікавий, але в кінці туру ви однаково ще чекатимете в довгій черзі, щоб подивитися на Келлську Книгу”.

Красиві бібліотеки світу – бібліотека Делфтського технічного університету, Голландія

Рік заснування: 1997.

Можна сміливо заявити, що Делфтський університет технологій надсучасним дизайном бібліотеки випередив конкурентів.

Проект красивої та незвичної бібліотеки розробило архітектурне бюро Mecanoo. Бібліотека найстарішого технологічного університету в Нідерландах розташувалася на внутрішньому дворі навчального закладу.

Чим цікава. Бібліотека університету становить собою незрозумілу конічну споруду, що здіймається над пагорбом. Мало того, бібліотека в Делфті характеризується цікавим ландшафтним дизайном.

Дах бібліотеки покритий газоном, що служить природнім ізолятором, а влітку тут можна відпочивати й засмагати на сонці. Увінчана будівля сталевим прозорим куполом, можна піднятися на його вершечок.

Відгуки мандрівників. “Бібліотека технологічного університету – це яскравий приклад будівлі сучасної архітектури, – розповідає на форумі студентка з Іспанії Laura. – Також бібліотека надала нового дихання концепту переробки паперу. Річ у тому, що після пожежі частина бібліотеки була зруйнована. А тепер у відновленому приміщенні на пункті реєстрації розташовується стіл, складений із книг”.

Красиві бібліотеки світу – бібліотека Александріна, Єгипет

Рік заснування: 2002

Бібліотека Александріна – це своєрідна данина утраченій в античності Александрійській бібліотеці. Розташована вона на березі Середземного моря, є головним культурним центром та головною бібліотекою міста Александрія.

Ідея відновити бібліотеку на місці античної Александрійської виникала у групи професорів Александрійського університету ще на початку 1970-х років. Будівництво почалося тільки через десять років.

Бібліотека Александріна нараховує 500 тисяч книг у відкритих фондах і ще 7,5 млн. у сховищах.

Грандіозний читальний зал має площу 70 000 м². Він розташований під 32-метровим скляним дахом, що перекинутий до моря – така форма нагадує сонячний годинник.

Навіть неясно, чим читачі будуть захоплені більше: унікальним зібранням фондів чи неймовірним краєвидом, що відкриється перед ними.

Чим цікава. Для наповнення бібліотечних фондів були здійснені пожертвування зі всього світу. Іспанія передала документи, що належать до періоду правління маврів, французи передали документи, що засвідчують будівництво Суецького каналу.

Відгуки мандрівників. “Мене просто вразили можливості, які надає ця бібліотека. Дозволю собі сміливість сказати – неймовірна бібліотека, – пише на форумі мандрівник під ніком glenys m. – Просто величезний простір для читання й користування комп’ютером, усе дуже гарно організовано, після реєстрації ви можете користуватися безкоштовним інтернетом на своєму комп’ютері, або ж на бібліотечному. Шкода, що було мало часу для відвідання всього, що пропонує цей арт-комплекс”.

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...