Бібліотека – Новинки літератури

Кінселла С. Моє не надто досконален життя / Софі Кінселла : Пер. з англ. К. Булкіна. — К. : Видавнича група «КМ-Букс», 2017. — 536 с.

«Моє не надто досконале життя» — твір, який побачив світ у 2017 році, й українською він також вийшов у 2017-му. Що безперечно заслуговує поваги, адже українське книговидання все впевненіше крокує у ногу зі світовим. 

Софі Кінселла — англійська письменниця, світову славу якій принесли твори з серії «Шопоголік». Більшість її творів стали бестселерами, ім’я знане у всьому світі.

Це роман не тільки про пошуки себе у великому місті, відданість своїм ідеям і прагненням, кохання, Англію і дівчину Кет. А ще й про жіночу дружбу. Тут вона є і дуже яскраво ілюстрована вчинками.

Якщо узагальнювати, то це може бути щось середнє між жіночим мотиваційним романом і підлітковою літературою. Що знайде для себе в ній український читач — це вже інше питання.

 Тінь на порозі : повість-фентезі / Ната Гриценко. — Київ : ВЦ «Академія», 2018. — 224 с. — (серія «Ім’я»).

Авторка нової повісті-фентезі «Тінь на порозі» як поціновувачка альтернативної літератури, прочитавши десятки творів, спробувала створити свій власний фантастичний світ, де реальне і позанормальне сплітаються в одне ціле.

 Уся історія зав’язана на нічим непримітному 22-річному юнакові Томашу, який все життя намагався бути, як тінь — невидимкою для людей навколо, щоб не привертати зайвий раз уваги. Хтозна, яка тому причина, але такий його життєвий план упродовж багатьох років з тріском провалювався.

Знущання в родині, насміхання з боку сторонніх, головні болі, а ще ці голоси і видіння… Одним словом, увесь «букетик», щоб потрапити в психлікарню. А що, як виявиться, що насправді все це не просто якісь галюцинації шизика, а цілком реальні речі, про які люди просто бояться говорити? І ось тут настає момент, коли ареною паранормального стає власне «Я», а, як відомо, найскладніша битва — це битва із самим собою.

Книга вмістила в себе увесь спектр найцікавіших тем для книголюба-фантаста: магічні сили, справжня дружба,любов, зрада, битва добра і зла. Читається історія швидко, легко і при цьому взагалі не обтяжує «глобальними» думками, а йде плавно, наче дитяча казочка (правда тут більше трохи для дорослих).

Макґоніґфл Келлі. Сила волі. Шлях до влади над собою / пер. з англ. Ірина Павленко. — К. : Наш формат, 2017. — 264 с.

Келлі Макґоніґал — викладач в університеті Стенфорд, де й веде авторський курс «Наука сили волі». За своє професійне життя вона допомогла налагодити стосунки із собою багатьом тисячам людей, розібралася у складній структурі мозку та визначила механізми прийняття рішень.

Її книга містить у собі узагальнені принципи та закони поведінки, описує невидимі ниточки, за які ми чи нас смикають під час прийняття щоденних рішень. Авторка розглядає силу волі як м’яз: його так само можна і треба тренувати, а при постійному напруженні він стомлюється та вимагає розрядки.

Захоплива подорож «за лаштунки» світу науки не залишиться галочкою у списку прочитаних книг за рік, вона проведе стежкою до розуміння того, що значить бути людиною: слабкою та водночас витривалою, схильною до божевілля та стоїцизму, зі слабкостями та принципами. Адже «Ми народжені, щоб спокушатися. Ми народжені, щоб протистояти».

Першому гравцеві приготуватися / Клайн Ернест. – К.: КМ Букс, 2017. – 520 с.

Головний герой роману Ернеста Клайна «Першому гравцеві приготуватись» обирає втечу — і йому є куди піти. Сирота, змушений жити в злиднях разом з тіткою, яка щиро ненавидить свого племінника, тікає з реального світу в ОАЗу — багатокористувацьку онлайнову рольову гру, створену геніальним програмістом Джеймсом Галлідеєм та його товаришем Огденом Морроу.

Реальність більше не приваблює жителів Землі. Роки й роки бездумного користування ресурсами призвели до катастрофічної економічної кризи, в якій люди гинуть, залишаючись живими — заради виживання всі моральні норми та цінності рвуться як тонкий папір, і вже не існує жодних меж дозволеного. Цю гру людство програло з нещадним рахунком, але вихід є — світ, створений уявою та втілений знаннями.

Кому буде цікава ця книжка? Кожному, якщо не очікувати від неї багато серйозності. Вістря сюжету — не економічна криза, не державний лад, а гра. Події змінюють одна одну швидше, ніж ви проходите один рівень Donkey Kong, а головний герой втягне вас у світ настільки гіківський, наскільки захопливим є цей роман.

Мік Вікінг . Маленька книга Хюґе. Як жити добре по-данськи.  Клуб Сімейного Дозвілля, ,2017. – 288С.

Секрети та формули абсолютного щастя від Міка Вікінга!
Натхненна книжка про хюґе – магічний феномен, що робить данців найщасливішою нацією у світі. Як їм вдається радіти життю та діставати справжню насолоду навіть від буденних речей? Що допомагає впоратися з викликами ритму сучасного життя та почуватися по-справжньому щасливими? Для цього в данців є власна життєва філософія, яка вкладається в кілька простих правил, що створюють атмосферу спокою, тепла й гармонії…

Джон Ґрішем «Фірма». Роман; пер. з англ. Анжела Асман. — Київ: Видавнича група «КМ-Букс», 2017 — 528 с.

Джон Ґрішем — американський письменник, колишній адвокат. Відомий творами у жанрі юридичного трилеру.

Мітч Макдір — звичайний розумний хлопець. Попри те, що у нього не було батьків та серйозних статків, хлопцеві пощастило вступити до університету. Молодий чоловік розуміє, що наука допоможе йому вибитися в люди. Так і стається. Головний герой отримав запрошення від кращих юридичних компаній США. Здається, маленька фірма з Мемфіса навіть не зацікавить Мітча. Однак він обирає саме її.

Тема твору — гра. Головний герой довго вагатиметься, на чиєму боці йому грати: за фірму, за ФБР чи за себе. Питання непросте. У романі багато складних ситуацій, за якими цікаво спостерігати очима Мітча Макдіра.

Книга стала бестселером, оскільки у ній є все для цього статусу. Ґрішем вигадав цікавий сюжет, під який підклав одвічну ідею — боротьбу за сім’ю, і чудово її розкрив на прикладі молодого, але вже відповідального хлопця.

Вікторія Авеярд «Багряна королева». Роман; пер з англ. Ярослава Стріха. — К: «Наш формат», 2017. — 328 с.

Тема твору — боротьба за владу. На її тлі повстання і війни виглядають лише додатком. Люди зі світу Авеярд жорстокі, а на шляху до мети — здатні на найпідліші вчинки. Письменниця показала, що довіряти не можна нікому. Цей вислів став девізом головної героїні.

Ідея роману полягає у розкритті особливостей різних прошарків суспільства. Письменниця показала, як рідні люди стають запеклими ворогами, а чужі — найкращими друзями.

.Занурившись у вир пригод разом із Марою, мимоволі можна оцінити кожного героя. Порівняти вигаданий світ із реальним не складно — вони багато в чому схожі. І там, і там існує соціальна нерівність, несправедливість, жага до влади.

Авеярд дійсно створила дивний світ. Та якщо придивитися, багато в чому він схожий на наш. Зараз люди так само зраджують, кохають, присягають на вірність, змінюють любов на ненависть, плетуть інтриги. Усе це зустрічається в сьогоденні, тому книга видається настільки близькою.

Письменниця на відмінно впоралась із завданням. Американка цікаво закрутила сюжет, не відступаючи при цьому від ідеї. «Багряну королеву» зараховуємо й до підліткової літератури. З прикладу персонажів молоді люди зрозуміють, як не треба чинити стосовно ближніх. Історія Мари Барров цікава, непередбачувана, захоплива і змушує чекати продовження у наступній частині.

Ларс Фр. Г. Свендсен. Філософія самотності / переклад з норвезької Софії Волковецької. — К.: Видавництво Анетти Антоненко, 2017. — 208 с. (Спільне видання з видавництвом «Ніка-Центр»).

У різні епохи ми по-різному сприймали самотність. Для одного часу вона була маркером обраності, можливістю створити щось визначальне; в інші епохи набувала маргінальних рис: самітник — це той, кого відкинуто на узбіччя і хто не хоче мати нічого спільного з соціальним мейнстримом. Л. Свендсен аналізує ці явища, добираючи аргументи з літератури й мистецтва, філософії та медіа. Зрештою, часом відчуваєш і особистісні нотки, бо ж, пишучи про самотність, неможливо цілковито відмежуватися від об’єкта аналізу. Дослідник описує різні ситуації, проектує психологічні моделі виходу з колізії зустрічі між людиною і самотністю. Хтось тікає до друзів, хтось, навпаки, здатний подолати самотність, лише коли перебуває наодинці з собою.

Ел. Дрейк «Горизонти наших надій». Роман. — Чернівці: ДрукАрт, 2017. — 312 с.

Надворі недалеке майбутнє — 2084 рік. Назріває війна між двома найсильнішими сторонами світу — Імперією та Юніоном. В Україні проживає звичайна сім’я, якої, здавалося б, всесвітні проблеми не мають стосуватися. Однак люди змушені виїжджати закордон для безпеки. Крістіан, його батьки і брат потрапляють в Канаду. З цього і почнеться найцікавіше.

Хлопець вже дорослий і має вирішувати, чим займатись далі. Головний герой приєднується до наукового проекту, котрий розробляє вірус безсмертя. Проект повинен допомагати людству, та натомість винищив майже все живе. Крістіан і його товариш Рей зрозуміли, що потрапили в серйозну аферу. Хлопці стали мішенню і для Імперії, і для Юніону. Перед ними виникає нове завдання — вижити.

Джордж Мартін «Лицар Семи королівств»

Це зовсім невеликий на фоні серії епічних романів екскурс в минуле Вестеросу. Події відбуваються за 100 років до раніше описаних. Власне книга — це збірка повістей: «Лицар-бурлака», «Присяжний меч» та «Таємничий лицар», які писались з перервами і з’явились у 1998, 2003 та 2010 році відповідно.

Наш головний герой, хлопець на ім’я Дункан, служив собі зброєносцем у старого сера Арлана.

Та останній помирає і невдовзі Дункан вже сер Дункан Довгань, новоспечений лицар-бурлака, в якого гонору й честі більше ніж статків та розсудливості. Ще до першого турніру в містечку Ашфорд до Дункана прибивається хлопець на прізвисько Бовтун, який чомусь наполегливо намагається стати його зброєносцем. Як виявляється, це один з королевичів Ейєгон Таргарієн. Ось власне пригоди, успіхи й невдачі вестероських Дон Кіхота та Санчо Панси описує Мартін в цій книзі.

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...