Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Бібліотека – Новинки літератури

Книжкові новинки від українських та зарубіжних авторів

 

«Бесіди п(р)одумки» Андрія Содомори

Андрій Содомора – відомий український письменник, перекладач і науковець, чия праця надихає багатьох. У його новій книжці вміщені п(р)одумки про речі й образи, які нас оточують. На її сторінках – спроба реконструювати життя думок, образів, настроїв у духовному просторі. Автор сприяє їхнім зустрічам, долучається до бесіди, запрошує до неї і Читачів.

«Моцарт із Лемберга» Богдана Коломійчука

Ім’я Вольфганга Амадея Моцарта відоме всьому світові, проте як багато ви знаєте про його наймолодшого сина – Франца Ксавера? Чи відомо вам, що він також був талановитим музикантом, хоч сам завжди вважав себе тінню батька-генія? А чи знали ви про те, що його шлях з окупованого французами Відня пролягав до Підкаменя, а згодом і до Лемберга? І чи могли уявити, що його неодноразово запрошували на дуелі, він мандрував містами й країнами, підкорюючи серця не однієї жінки, поки сам страждав від нерозділеного кохання, і що мало не загинув від рук мисливців «за головами»? Про все це і навіть більше ви дізнаєтеся на сторінках нової книжки популярного сучасного белетриста Богдана Коломійчука.

«Моцарт із Лемберга» –  історія, сповнена пригод, драм, життєвих перешкод і радостей, любові й страждань, врешті – розуміння себе й пошуку власного місця у світі. Вона змусить вас й усміхнутися, й поринути у роздуми, та в будь-якому разі уже точно не залишить байдужим.

«#НАШІ на карті світу» Уляни Скицької

Ця книжка – унікальний проект, завдяки якому українці дізнаються про сотню непересічних особистостей з українським корінням, які залишили свій слід в нашій історії.  У цій книжці є добре знані імена: Іван Пулюй, Соломія Крушельницька, Енді Воргол, Софія Яблонська, Казимир Малевич, Ігор Сікорський, Марія Примаченко, Валентин Глушко. А є й такі, які стануть для читачів справжнім відкриттям: Володимир Титала – оскароносний мультиплікатор студії Дісней, талановитий генетик Теодозій Добжанський, який розвинув теорію Дарвіна, вчений-математик Михайло Кравчук, чиї розробки лягли в основу першого у світі комп’ютера, Геді Ламар – донька львівського банкіра, яка винайшла принцип роботи Wi-Fi… Кожна з цих історій – неймовірна, вражає і надихає, а цими героями хочеться пишатися. Упорядкувала 100 історій про видатних людей журналістка Уляна Скицька.

«Колискова для Андрійка» Ольги Кузьменко, Варвари Гончарової

Ім’я Кузьми Скрябіна у багатьох викликає теплі спогади, а його музикою надихалися й продовжують надихатися тисячі людей не лише в Україні, а й у світі. Як зростав музикант, відомий нам як людина з величезним серцем і душею, що заклало основи його життєвої дороги? Відповідь на це питання вирішила дати найдорожча людина в житті співака – мама. «Я вирішила, що мушу розповісти щось більше і, напевно, починати треба ще від колискової і тих дорогих мені людей, які залишили нам – своїм дітям і внукам – родовий код… Що передається з молоком матері», – згадує Ольга Кузьменко. Ця книжка про батьків, бабусю, діда Ольги Кузьменко, її сина Андрія, про дитинство самого Кузьми, мамину колискову, літо у Сідому… А ще це історія про перші музичні вподобання, формування музичних смаків і вплив музичних стилів світової музики на творчість «Скрябіна», про які на сторінках книжки розповіла музикантка-теоретикиня ВарвараГончарова.

«Буфонада, або Більше не самотні»

Курт Воннеґут, видавництво «Вавилонська бібліотека»

 Воннеґут — автор багатьох цікавих і бентежних моделей нашого майбутнього. Дія роману «Буфонада, або Більше не самотні» відбувається знову-таки у недалекому майбутньому, у США, які розпалися, а всю земну цивілізацію практично зруйновано. Але це не жорстока й похмура постапокаліптична картина, а портрет світу, де люди попри все не втрачають доброти, сердечності та співчуття. Фірмова іронія та м’який гумор автора дають нам надію на порятунок навіть під час кінця світу.

«Будинок імен»

Колм Тойбін, «Фабула» 

Романи цього ірландського автора тричі опинялися у короткому списку Букерівської премії. Не так давно видавництво «Фабула» познайомило нас зі своєрідним апокрифом «Завіт Марії«. Тепер же Тойбін звертається до античних персонажів: він переосмислює історію царя Агамемнона.

«Ніч у самотньому жовтні»

Роджер Желязни, «Навчальна книга — Богдан»

 Роджер Желязни відомий, перш за все, як автор товстезних, але захоплюючих романів про принців Амбера. У книзі, яка вміщує їх всі десять, — 1 279 сторінок! А ось у романі про похмурий жовтень, який невблаганно котиться до чорної ночі перед Днем всіх святих, не так багато сторінок і зовсім немає лицарів та королів. Розповідає нам про битву за кордон між світами сторожовий пес Нюх. У битві цій зійдуться і ті, що бажають відкрити прохід до нашого світу для жорстоких старих богів, і ті, хто бажають його зачинити. Все це обрані люди, відомі персонажі свого часу, їх супроводжують тварини-улюбленці та помічники, як-от пес Нюх. Цих обраних ви добре знаєте, це творці класичних готичних романів: Шеллі, Лавкрафт, Стокер та інші.

Посуха

Джейн Гарпер, «Нора-Друк»

 Трилер чи детектив, але «Посуха» — один з кращих романів свого жанру, названий в Австралії книжкою року, відмічений безліччю літературних премій. Тут все відбувається як ви любите: маленьке містечко, таємниче вбивство, місцева поліція безсила, у кожному домі є свої маленькі страшні секрети. А навколо — найсильніша у столітті посуха.

Вежа блазнів”, Анджей Сапковський

(Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018)

 Культовий автор фентезійних бестселерів, створених в жанрі альтернативної історії, знову потішив армію своїх шанувальників черговою авантюрною епопеєю. Книга задумана, як “розбійницький роман”, за сюжетом якого головний герой на ім’я Рейневан, попавшись на гарячому родичам своєї коханки, змушений тікати світ за очі. Адже тепер за ним полюють брати-лицарі, наймані вбивці, міські стражники, ченці інквізиції і адепти таємничого магічного лицарського ордена.

Дорогою він розслідує причини смерті свого брата, знайомиться з новими друзями – ченцем-авантюристом і демона-блазнем з іншого світу – закохується, відвідує шабаш відьом і навіть потрапляє до божевільні. Таким чином, перед нами гостросюжетний шахрайський роман, в якому загадкова Вежа блазнів, до якої прагнуть дійти герої, виявляється не менш божевільним місцем, ніж сама фантасмагорія, що коїться довкола в контексті XV століття. “Здавалося, сам Бог хоче, щоби перед настанням нового ладу було дощенту знищено старий, – зауважує автор-оповідач. – Здавалося, що наближається Апокаліпсис”.

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...