Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Бібліотека – Новинки літератури

«Дівчина онлайн», Зої Загг (Видавництво Старого Лева,2018)

Чудовий роман, який припаде до душі всім підліткам, а більш зрілого читача змусить згадати себе в юному віці. Авторка розповідає про юну дівчину, яка постійно потрапляє в безглузді ситуації та стикається з непорозумінням однолітків.

Протягом всієї книги головна героїня буде вчитися справлятися з підлітковими проблемами, вірити в себе та боротися з власними страхами. Тут розказано не тільки про стосунки з батьками, дружбу та перше кохання, але і про втрати, зраду та страхи. На перший погляд Зої відкриває прості істини, але насправді підліткам часом дуже складно усвідомити, як боротися з глузуванням однокласників, панічними атаками та багатьма іншими проблемами, які в цьому віці здаються глобальними.

Прочитавши книгу, кожен зможе зробити для себе правильні висновки. Підлітки зрозуміють як чинити в тій чи іншій ситуації, а батьки зуміють знайти правильний підхід до своєї дитини, щоб підтримати її у важкій ситуації.

«В оточенні ідіотів, або Як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти» Томас Еріксон (Фоліо,2018)

Томас Еріксон (нар. 1965) — шведський письменник, психолог з соціальних комунікацій, біхевіорист та особистий тренер.

Як письменник він дебютував у 2011 році з кримінальною серією про біхе­віориста Алекса Кінга.

Томас написав дві науково-популярні книги про спілкування та поведінку людей — «В оточенні ідіотів» і «В оточенні психопатів».

«В оточенні ідіотів» — бестселер 2015—2018 років. Томас Еріксон поділяє людей на чотири кольорові типи. Він описує логіку поведінки, темперамент, систему цінностей представників кожного з кольорів.

Чому одних людей ми розуміємо з півслова, а інших не розуміємо взагалі? Чому дуже успішні люди інколи здаються нам ідіотами і психопатами? Як подивитися на себе очима інших людей і навчитися розуміти навіть тих, хто на нас абсолютно не схожий?

Книга допомагає краще сприймати людей з різними типами поведінки й ефективно з ними спілкуватись і може стати настільною для керівників, психологів, менеджерів усіх рівнів..

«Моя неймовірна подруга» Елена Ферранте (КСД, 2018, пер. Любов Котляр)

Цією італійською письменницею наразі зачитується вся Європа. Книга «Моя неймовірна подруга» вже виходила друком у КСД, проте її розкритикували за переклад. Тому видавництво зробило перевидання, вже з новим, більш якісним перекладом. Дві головні героїні цього роману – Елена та Ліла – з дитинства разом. Обидві хочуть досягнути успіху та стати багатими, проте шляхи вони вибрали для цього різні. Елена наполегливо здобуває освіту, а обдарована Ліла працює в сімейній взуттєвій майстерні, готуючись до весілля. Це наче гра, у якій Елена і Ліла зробили різні ставки. Яка з них переможе?

«Текст-пекс-шмекс. Магія переконливих текстів» Вільям Зінсер (Наш формат, 2018, пер. Дмитро Кожедуб)

Новинка від «Нашого формату». У світі було продано понад мільйон екземплярів цієї книжки. Це щось типу «Пиши, сокращай», але від американського письменника. Журналіст та письменник Вільям Зінсер розповідає, як написати будь-який текст: від поста в Фейсбуці до цілої статті. Як позбавитись штампів та всього зайвого в тексті, і зробити його таким, щоб текст читали та поширювали.

Чак Поланік «Виправний день» (КСД, 2018, пер. В.Куч)

Найновіший роман майстра. Якщо ви любите Поланіка, то точно не пройдете повз цю книгу. Чак написав її у 2018 році, лишається сподіватись, що швидкість перекладу від КСД не вплинула на якість.

Нова книга – щось схоже на антиутопію. Зроблено те, про що часто кажуть популісти: уряд знищено, політики вбиті – здавалося б, має початий рай. Але щось пішло не так…

 

«Руки розбійника» Фінн-Олє Гайнріх (ВСЛ, 2018, пер. Ірина Загладько)

Ця підліткова книжка від німецького письменника Фінна-Олє Гайнрі мало кого лишить байдужими. Після закінчення школи двоє друзів наважуються на аван­тюру — вирушають до Стамбула. Самюель сподівається знайти там свого майже невідомого батька, власну ідентичність, відчуття дому, якого він ніколи не мав. Янік — навпаки, намагається втекти від ідеального дому, досконалих батьків та родинного затишку. Та насамперед Янік хоче переконатися, чи між ним і Самюелем все ще існує дружба, адже перед поїздкою трапилося те, що може безповоротно вплинути на їхні стосунки… 

 

 «Перезавантаження» Тері Террі(Книголав,2018)

2054 рік. Підлітків, які вчинили якийсь злочин, не саджають в тюрму, а стирають їм пам’ять. Їх відправляють у нові родини та дають можливість почати все з нуля. В голову вживляють чип, а на руку одягають браслет, що слідкує за їхнім настроєм. Будеш недостатньо щасливим – «виключишся» або помреш

Якщо зануритись трохи вглиб, то в книзі піднімається тема «інакшості» (через свою «обнуленість» Кайла страждає, має менше свобод за «звичайних» людей і навіть не може брати участь у змаганнях з бігу, хоча бігає краще за інших). Її сприймають «другосортною», хоча вона не винна, що такою стала, і ніяк не могла цьому завадити. 

А ще тут є виживання у тоталітарному світі, сповненому пропаганди і страху. І відчуття підлітка у цьому світі – підлітка, який спочатку все сприймає на віру, довіряє системі, а потім починає розбиратись, хто тут «хороший», а хто «поганий» – влада чи терористи? І на якому боці варто бути? Зрештою, у будь-якому найжорсткішому режимі завжди будуть люди, що підуть на ризик, захищаючи свою свободу та справедливість. А ще в будь-якій тоталітарній системі влада, на правах сильного, порушує свої ж закони. Все це ми вже колись бачили (і бачимо зараз, на прикладі окремих сусідів). 

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...