Бібліотека – Новинки літератури

7 нових книжок для молоді

Рімантас  Кміта  Хроніки Південного .- Львів:«Видавництво Старого Лева»,2019

 

Литовський письменник Рімантас Кміта розповідає про життя шяуляйського старшокласника в 1990-х роках. Так, і в ті роки, коли були молодими більшість батьків сьогоднішніх старшокласників, юнаки і дівчата спочатку хотіли бути «як всі», а потім набували сміливості не ховати власну унікальність. Герой книжки, як і будь-який підліток, бажає бути крутим і самостійним, чемпіоном у спорті та успішним підприємцем, подобатись багатьом дівчатам. Багато речей трапляються у цій книзі з героєм вперше: правопорушення, кохання, поезія,. І, не дивлячись на те, що події відбувались років 25 тому, все це і тепер буде близьким підліткам-читачам.

Рейчел Ліппінкотт, За п’ять кроків до коханняю- Х.: «Клуб сімейного дозвілля

Кистозний фіброз — аутоімунна хвороба, коли кожний контакт, кожний дотик може спровокувати розвиток інфекції і вбити людину. Вихід? Жити, тримаючи дистанцію у, щонайменше, п`ять кроків. А як бути Стеллі та Віллі, двом закоханим? Бути разом неможливо, а окремо — просто нереально. Навіть якщо ви дивились екранізацію, книжка настільки захоплює, що варто пережити цю незвичайну історію ще раз.

Йоанна Ягелло, Молоко з медом.- Київ: Видавництво Урбіно, 2019

Уявіть, що ця книжка, остання з серії про чудову Лінку, вийшла раніше в українському перекладі, ніж мовою оригіналу в Польщі! Багато читачів дорослішали разом з дівчиною, переймаючись її проблемами, радіючи і сумуючи з нею разом. Отже, Лінка виросла і планує багато чого цікавого: журналістика, фотографії, подорожі з коханим Адріаном. Але стається дещо, що ставить під питанні ці перспективи. Лінка дізнається про те, що чекає дитину. Адріан зовсім не радіє: він мріє вивчати живопис в Англії, і йому не подобається ідея відмовитись від своїх планів зараз. Тому Лінка візьме відповідальність і за свої мрії і за маленьку Єву на себе. І зі всім впорається!

Юлія Чернієнко, Помста  .- К.: «Видавничий центр «Академія» ,2019.

Булінг— переслідування і цькування, яке може безповоротно змінити життя. Жертвою булінгу може стати хто завгодно. У цій книжці жорстокість ровесників робить життя одинадцятикласниці Міри нестерпним. Сльози і відчай замість друзів і кохання. Але одного дня дівчина вирішує помститися кривдникам. Прийшовши в клас у жилеті, нашпигованому вибухівкою, вона рішуче зачиняє двері класу, виносячи вирок кожному зі своїх шкільних «товаришів». Чи натисне вона на спусковий гачок? – інтрига, яка тримає в напрузі від самого початку.

Катаріна Соломун, Виставлю тебе на Фейсбук!  .- К.: «Рідна мова»,2019

Як там живуть підлітки у Хорватії? Про це нам розкаже книжка, визнана однією з найкращих у 2018 році за списком Хорватського бібліотечного товариства. Повість розповідає про двох подруг, Хану й Тесу, які дружили ще з гімназії, та їхні відносини від початку не були простими — тепер дві героїні йдуть у нове життя різними шляхами… Ми називаємо таких подруг frenemies (friends+enemies): ревнощі і прагнення популярності, заборонені прийоми і зовсім незрілі батьки. Чи стануть дівчатка дорослими й відповідальними жінками? І чи залишаться подругами?

Дара Корній, Місяцівна  .- Х.:«Віват»,2019

Тремтіть, шанувальники фентезі, — Дара Корній запрошує вас до нової моторошної й барвистої, динамічної та захоплюючої подорожі у світ магії, давніх проклять та випробувань на дорослість. У шляхетному роді Коморовських народжуються люди Місяця — альбіноси. Маленька Тереза, отримавши давній оберіг від матері, стає однією з загадкових жінок династії. Але оберіг чомусь не спрацьовує, — наче якесь зло вселилося у неї. Щоб вигнати його, доведеться розплутати вузлики страшних родинних таємниць, дізнатися про власне майбутнє і знайти власне призначення.

Пет Кедіґен, Аліта: Бойовий ангел .- К.: «КМ-Букс»

Кіберпанк з двадцять шостого століття! Лікар-дослідник випадково знаходить на звалищі залишки кіборга. Гвинтик до гвинтика, дротик до дротика — і ось, тендітна Аліта розплющує очі. Але вона не просто робот, вона досконало володіє бойовими мистецтвами, вона — справжній бойовий ангел. Але хто вона, навіщо її створили і чому хотіли знищити?

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...