Бібліотека – Найпопулярніші книги

ТОП-8 захоплюючих книг для підлітків від українських письменників

 Філософські казки та пригодницькі романи від українських письменників гідні стати настільними книгами кількох поколінь юнаків і дівчат

  1. “Вечірні крамниці вулиці Волоської”, Галина Ткачук

Авторка запрошує читача проникнутись атмосферою старого Подолу. Району не тільки красивого і атмосферного, але і дуже таємничого. Тут мешкають мудрі звірі – коти, білки і ворони. Кожен – із власною харизмою і кожен – закоханий у власне місто. Але тут діють і підступні злодії… І хоча читач знає, хто винен у крадіжці столітті, від цього інтрига не здається менш цікавою. Книга створює світлий позитивний настрій, надихає ще ширше розкрити очі і придивитися до давно знайомих місць. Адже насправді у кожної вулиці у будинку – власна магія…

 

  1. “Душниця”, Володимир Арєнєв

  Філософський фантастичний роман вже здобув чимало схвальних відгуків. Автор змальовує світ, надзвичайно схожий на наш. Крім одного – в тому світі душам померлих не дають відлетіти в інший вимір. Натомість вони літають над живими у вигляді повітряних кульок і розповідають власну правду. Щоправда, чути померлих можуть лише підлітки. А з часом їх переміщають у душницю, разом із персональною історією. Попри сумну тему роман читається легко і дає тисячі приводів для роздумів. Книга вже здобула шість винагород на міжнародних конкурсах.

 

  1. “Арсен”, Ірен Роздобудько

13-річний Арсен мешкає у Києві разом з мамою. Батько пішов з родини, тому герой призвичаюється до ролі єдиного чоловіка у сім’ї. Влітку хлопець вирушає провідати бабуся та дідуся, яких не бачив тривалий час. Там на нього чекає не тільки відпочинок на лоні природи, але і моторошна таємниця, яка виринає з минулого. Героєві належить її розгадати і… трохи змінитися. Адже пригоди, важлива справа і перше кохання як-ніяк, а змушують подорослішати. 

 

  1. “Часодії”, Наталія Щерба

 

Серія із шести фантазійних книжок порадує динамічними подіями, таємницями, магією і неочікуваними відкриттями. Головна героїня епопеї Василина – активна школярка, яка любить спорт і не завжди може знайти спільну мову з однолітками. Але в одну мить життя дівчинки перевертається догори ногами. Виявляється, що її тато – могутній маг, а вона сама повинна приймати непрості рішення у дивному світі з ельфами, феями та іншими чарівними істотами.  По ходу історії дівчині доведеться чимало дізнатися про саму себе. 

  1. “Не такий”, Сергій Гридін

Життєва історія про Дениса, який страждає на зайву вагу, переживає насмішки однолітків, розлучення батьків і перші романтичні почуття, позбавлена тих рюшів, якими дорослі часто оздоблюють власне бачення дитячого світу. Герої спілкуються нормальною живою мовою і в головах у них вирують живі суперечливі світи. Автор показує своїм читачам, мовляв, життя – далеко не легка справа. Але в якій халепі ти б не опинився, варто шукати вихід, а не опускати руки. 

  1. “Інший дім”, Оксана Лущевська

Оповідь ведеться одразу від двох героїв – брата і сестри. Вони доволі різні за характером, тож читач може поглянути на події з різних боків. Хлопець та дівчина живуть разом з батьком, доки мама заробляє на життя за кордоном. Звичайно ж, життя підлітків наповнене переживаннями – від нелегкого вибору між мрією і небажанням розлучатися з близькою людиною до першого кохання. Побутові ситуації сприймаються надзвичайно емоційно і дещо змінюють характер головних героїв, які дорослішають буквально за години.  

  1. “Намалюй мене пташкою”, Галина Рис

Головна героїня Гелена вступає до чарівного університету, в якому вчать витонченим наукам, переїжджає в інше місто і починає доросле життя. Дівчину оточують неординарні казкові істоти, що додає твору витонченості. Але розманіжуватись і просто спостерігати за новою реальністю не в характері Гелени. Дівчина знаходить собі першу в житті роботу, а також вплутується у химерну авантюру… З часом Гелена починає розуміти, що час розставатися із дитячим світоглядом та знімати рожеві окуляри. Цікаво, що хоча в творі є амурні історії, головну героїню кохання обходить осторонь. Авторка ламає штампи підліткової літератури, пропонуючи читачам зосередитись на іншому.

  1. “День Сніговика”, Дзвінка Матіяш

Головна героїня Ірма хоче стати математиком та вступити до найкращого вишу. Втім, виш знаходиться у місті, на яке наклав лапу дивакуватий і жорстокий диктатор. Через нього у мешканців поліса купа табу. Їм заборонено утримувати вдома тварин, бачити сни, а особливо – любити сніг. При цьому Ірма від снігу в захваті – адже лише він допомагає активізувати її особливий чарівний дар. Примхлива доля робить саме Ірму головною надією заручників правителя. Цікава антиутопія надихає вірити в краще і вкотре нагадує, що нездійсненних мрій у всесвіті вкрай мало. 

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...