Бібліотека – Найпопулярніші книги

5 епатажних книг, які вас вразять

Вогонь і лють. Всередині Білого дому Трампа”, Майкл Вулфф.-К.: Книголав, 2019

Написана за результатами 200 інтерв’ю, ця книжка розкриває подробиці роботи адміністрації президента США, а також містить стільки приголомшливих подробиць, що стала фурором у США та в усьому світі у перший день виходу. Автор робить висновок, що все оточення Трампа вважає нинішнього президента неприйнятним для цієї посади. Адже він не знає навіть конституцію США і добре розуміється тільки на нерухомості.

Проте автор пише не лише про політичне, але й про особисте життя президента США. У чому секрет зачіски Трампа? Як він живе із дружиною? Чому підлеглі спілкуються з ним через телешоу? “Я не надавав доступу до Білого Дому (навіть багато разів відмовляв) автору цієї фальшивої книги, – відповідав Трамп. – Я ніколи не говорив з ним для книги. Вона повна брехні, хибних уявлень та джерел, яких не існує. Подивіться на минуле цього хлопця і подивіться, що станеться з ним самим”, – написав Трамп. Але час, як це буває, розсудить.

“Сила забування”, Майк Байстер, Крістін Лоберг.- (Х.: Фабула, 2019)

Починається ця книжка більш ніж провокаційним прикладом того, заради чого цей безперечний посібник з креативного мислення варто придбати і прочитати. “Коли десь о четвертій годині в офісі з’являється шеф та ставить їй просте питання, – лякають нас буденною ситуацією, – вона не може нічого згадати, щоб відповісти на нього. Її мозок перестає працювати. Поправка: того дня її мозок і не починав працювати”. Тож що треба зробити, щоб не потрапити в таку халепу і не засмічувати голову непотрібною, здавалося, інформацією? Адже безлад у мозку — це стан, який нам дорого обходиться.

Чи відомо вам, що людський мозок здатен запам’ятати 10 мільярдів сторінок інформації, але допомагає йому в цьому забування? І саме забуваючи несуттєве, як радять автори, наш мозок зможе сконцентруватися та запам’ятати важливе. Натомість якими саме навичками слід для цього оволодіти, і які з них перетворять вас на дійсно ефективного мислителя і стануть у пригоді як у кар’єрі, так і в особистому житті – про це варто дізнатися, прочитавши цю книжку.

“Мессі”, Балаґе Ґільєм . – Л.: Видавництво Старого Лева, 2019

Герой цієї книжки – володар “Золотого м’яча” і “Золотого бутса”, “новий”Марадона, один із найрезультативніших гравців ФК “Барселон” та найкращий гравець сучасності… А починав Мессі як сором’язливий, проте амбіційний хлопець з дефіцитом гормону росту та слабкими фізичними даними. Вже у юному віці він творив щось неймовірне на футбольному полі та обходив гравців, старших за нього.

А ще “Блоха”, як прозвали Мессі, понад усе мріяв грати у професійний футбол. Заради своєї мети йому довелося емігрувати, розлучитися з сім’єю, пройти дорогий курс лікування, пережити чимало травм та цькування преси, щоб стати тим, ким він є – найкращим футболістом світу. Ґільєм Балаґе, зібравши коментарі впливових людей зі світу футболу, відкриває завісу, яким насправді був у житті та футболі Ліонель Мессі, вихідець з бідних кварталів аргентинського містечка Розаріо, якого охрестили генієм футболу.

“Ереб”, Урсула Познанскі . – Л.: Астролябія, 2019

Ця загадкова історія, що виявляється справжнім трилером, захоплює з перших сторінок. Спершу головного героя, який вчиться в школі та ходить на баскетбол, дивує раптова зміна поведінки і таємничість деяких його однокласників, але нарешті він і сам опиняється в просторі загадкової комп’ютерної гри “Ереб”.

Завдання і квести не просто стають дедалі складніші – деякі, безглузді на перший погляд, треба виконувати в реальному лондонському житті, а за вправність “Ереб” здійснює навіть невисловлені Нікові бажання, він знає його друзів, його симпатії і навіть страхи. Але якщо програєш, то остаточно –повернення в гру немає.

“– У кінці залишаться лише кілька, – повідомляють нашому герою. – Вибрані для бою з Ортоланом. Вони вб’ють монстра і знайдуть скарб”. Але на це здатен не кожен. То чи можна заради гри переступити власне сумління, втратити друзів? Де межа між віртуальним світом і реальним? Що стоїть за “Еребом”: містика чи не знана досі технологія?

“Love Tour”, Сергей Головачёв. – К.: Каяла, 2019

За сюжетом цього роману, чий пілотний випуск щойно побачив світ (а продовження не забариться), екзотичне агенство “Love Tour” відправляє групу відомих українських літераторів в любовну подорож до заповідника кохання у Закарпатті. Мета у цій магічній подорожі одна – щоб їх серця, запалені ворожнечею, сповнилися любов’ю, нетерпимість один до одного переросла в милосердя, а ненависть до ближнього змінилася співчуттям до нього.

Утім, поки це станеться, ми станемо свідками суцільних розборок в компанії яскравих представників сучукрліту, які, звісно, фігурують під псевдонімами, але розпізнати реальних персонажів буде не складно. Тут і “виршеплет Серж” (Сергій Жадан), і “графоман Кока” (Андрій Кокотюха), і “безжалостная стерва Карма” (Ірена Карпа). Всі вони потрапляють одночасно до астрологічного досьє, в авантюрну пригоду і творчо-любовну халепу, що їм, як зіркам не завжди до вподоби.

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...